Vánoce u Simpsonových

4. listopadu 2012 v 16:01 | Amy |  Výlevárna

Vánoce u Simpsonových
Zdroj:Wikipedie
Zadáno do vyhledavače:Vánoce

Vánoce u Simpsonových (anglicky Simpsons Roasting on an Open Fire) je první díl první série amerického kresleného seriálu Simpsonovi, poprvé vysílaný 17. prosince 1989.

Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.


Čas Vánoc se blíží. Bart s Lízou píší dopisy Santovi, Homer a Ned soupeří ve výzdobě domů a Marge - k nelibosti jejího manžela - zavolají Patty a Selma s nabídkou, že se na Štědrý večer zastaví.

Jenže tato idylka má brzy skončit. Pan Burns totiž nevyplatí svým zaměstnacům každoroční vánoční prémie, což by samo o sobě nebyla taková tragedie, peníze na dárky by se vzaly z Margeiných úspor, jenže Bart opět provede jednu ze svých lumpáren a to sice, že si nechá udělat tetování a na jeho odstranění padnou právě úspory.

Navíc Marge neví, že Homer přišel o prémie a ten se to před ní snaží ututlat. Vydává se sám na nákupy, ve snaze pořídit dárky, ale na žádné pořádné nemá peníze, proto se rozhodně přihlásit jako Santa Claus rozveselující děti v obchodním domě s nadějí, že si něco vydělá a přece jen zachrání Simpsonovské Vánoce.

Mezitím se také vydává pro vánoční stromeček, jenže všechny jsou moc drahé a výplatu za Santa Clausování dostane až na Štědrý den a tak mu nezbývá nic jiného, než stromeček ukrást z lesa.

Hlava rodiny konečně nastupuje k dočasné práci v obchodním centru. Zničehonic se tam ale objeví Bart a on je prozrazen. Vysvětlí synovi jak se věci mají a že jakmile zde svoji práci dokončí, bude vše zase v pořádku.

Na večer si tedy jde Homer pro výplatu, ale dostane pouhých 13 dolarů, to v něm uhasí i poslední plamínky odhodlání co měl. V tu chvíli potkávají Barneyho a ten začne pobízet Homera, aby šel společně s ním na psí závody a výplatu vsadil. Homerovi se to nejdříve nezdá, ale nakonec souhlasí a i s Bartem se vydávají na stadion.

Navzdory Barneyho radě vsadí na psa jménem Spasitel. Ten však dobíhá poslední a Homer už je vážně zoufalý. S Bartem prohledávají sázenky poházené na parkovišti před závodní halou, ale nic se jim najít nepodaří. V tom zaslechnou bědování kohosi a zahlédnou muže, jak odhání právě toho psa, na kterého měli vsazeno. Ten skočí Homerovi přímo do náruče a na Bartovo naléhání souhlasí, že si ho nechají.

Vrací se domů a Homer přiznává barvu, ovšem toto vše přehluší nadšení ze Spasitele, kterého Marge považuje za nejlepší vánoční dárek. Na závěr celá rodina zpívá vánoční koledy.
Animovaný seriál Simpsonovi (anglicky The Simpsons) pojednává o podivuhodných dobrodružstvích obyvatel fiktivního amerického města Springfield, okořeněných notnou dávkou humoru. Hlavními postavami jsou manželé Homer a Marge a jejich děti Bart, Líza a Maggie Simpsonovi.
Na vzniku seriálu se podílí řada tvůrců, mezi nejvýznamnější patří autor námětu i výtvarné podoby Matt Groening, producent a scenárista James L. Brooks, Sam Simon, Al Jean nebo animátor David Silverman. Autorem slavné úvodní znělky je zpěvák a skladatel Danny Elfman.


Asi se divíte že už sem sem hodila článek o vánocích no tak ale co?Vždyť už se blíží!Pomalu ale jistě!Jupí!Smějící se
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.