Duše pisálků-PROLOG

13. října 2013 v 19:00 | Amy |  Duše pisálků
Taky jste se někdy sami sebe ptali odkud se vzali pisálci?Taky jste se sami ptali kde se ve vás bere onen básnický+psací/psací/básnický talent?Ptali jste se sebe i ostatních kde se vzali pisálci;Lidé,kteří píši povídky nebo dokonce vydali knihu/knihy?Pokud ano,mám pro vás odpověď. Kdysi dávno,když zeměkoule byla ještě malinká kulička se zrodily Duše pisálků.Zrodily se v podobě éterických duší.Duším bylo předurčeno aby našly osobu,jež by měla správný talent.A když by duše onu osobu našla,vtělila se do ní.Nepotlačila by žádné jiné talenty,vlohy jen povzbudila psací talent.Jenže když se duše zrodily byla galaxie prázdná a bez planety s lidmi.A tak se duše uložily ke spánku.Spaly dlouho než se zrodila obytná planeta.Duše proto povstaly ze spánku aby vyplnily svůj úkol.Ale planetu obývali dinosauři a ony nemohly najít správné osoby.Znovu upadly do spánku.Když povstaly naposledy v plné síle planetu obývali lidé.Duše plné radosti začaly hledat osoby.Vtělovaly se,s dotyčným zůstaly po celý jeho život a po jeho či její smrti osobu opustily a našly jinou.Tento nastavený koloběh stále trvá a bude.Bude trvat tak dlouho dokud zde budou lidé.


Ale nesmíme zapomenout na Básnické duše.Ty se zrodily spolu s dušemi pisálků.Ale když Duše pisálků spaly ony bděly aby měly inspiraci.Možná si myslíte,že být duší je snadné.Mám pro vás informaci:Rozhodně není snadné být onou duší . Avšak, mohla bych vám ten příběh přiblížit.A pokud máte dost odvahy,rozhodně si mé vyprávění přečtěte a pochopíte co znamená být Duší . Pochopíte co pro mě znamená tento,pro některé osoby,víc než cokoli jiného.

Narodila jsem se v obyčejném městečku, které má tak nedůležitý název,že si ani nezaslouží být jmenován. Moji rodiče mě pojmenovali Asrael. Dříve jsem nechápala proč. Snad kvůli mým vlnitým havraním očím,bledé kůži,velkým bílým očím nebo snad neobvyklé bledosti?Když mi bylo sedm let šla jsem do školy jako ostatní.V té domě mi zemřel táta.Několik dní nato si mně matka před časem spánku vzala do náručí a četla první historku z Knihy Pravdy a Hrůz tehdy jsem pochopila důležitost,aby jste pochopili: každá rodina tuto knihu dostane jednou za život a čte se historka,kterou určí rada starších.
Když pravý čas nastane,
Rada starších rozhodne,
Dívku jménem Asrael poučí,
O smrti jež kosou hlavy shazuje.
Když dívka dvaceti let dosáhne,
Smrt vytouženého dosáhne.
Dívka jménem Asrael dospěje,
Zlom rovnováhy nastane.
Přes vrcholky hor kráčet bude,
Svět klanět a chvět se bude,
Před ní.Před tou jež přes hlavy kráčet smí.
Pro dobro světa hlavy rvát musí.
Až nabude dvaceti,
Dozví se pravdu.
Vero Electi.

Pochopitelně jsem se trápila ale jak šel čas historka z Knihy Pravdy a Hrůz upadla do zapomnění.Když mi bylo patnáct zemřela matka.Tehdy jsem si vzpomněla na onu historku.Po skončení pohřbu jsem začala nacházet útěchu v psaní příběhu nebo básní. Mého talentu si všimla rada starších a přečetla mi další historku.
Již jen pár let chybí,
Než roztáhne křídla pták zatím nehybný,
A rod růže zabodne trny růže černé,
Trny zabarví se do ruda,
Kůži dýka protíná,
Smrt prsty zatíná.
Mortem Expandit Alas

Vybavila se mi dětská pohádka o dětech, které měly vzácný talent a aby planeta nepřišla do záhuby děti se zabíjí.Mrtvé děti se pak přeměnily v Duše Pisálků .Nikdy žádné dítě nepřežilo víc něž 7let svého života.Pochopila jsem.Jsem Duše .A musím zmizet než mě zabijí.Když jsem měla na útěku čas četla jsem Knihu Pravd a Hrůz .Bylo v ní hodně zajímavých informací.O těch vám možná povyprávím příště.Zrovna jsem si máčela nohy v potůčku a začala číst předposlední stránku knihy.
Před Smrtí dosud šťastně uniká,
Nyní však poslední stránku pročítá,
Uvědomění zasáhne z čistého nebe,
Ženo,smrt se na tebe již třese.
Unikej dokud můžeš,
A pak o půlnoci, do těla dýku si vraž,
Svou smrtí hříchy své smaž,
Nyní už to nikdo nepomůže.
Quæ placuit factus ánimam.

Rozechvělá a dychtivá nových informací otáčím stránku.Bolest mě zaplavuje v okamžiku.Tělo a duše oddělují se od sebe.Duše raketovou rychlostí stoupá do vesmíru mezi Duše ostatní.
Konec.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.